Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024 09:19

Μετάλλια γένους θηλυκού και χρώματος ασημί για τον Γ.Α.Σ.Χολαργού στα Τρίκαλα

trikala

Με επιτυχία έκλεισε το πανελλήνιο πρωτάθλημα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος που διεξήχθη στην Πηγή Τρικάλων την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018, για τον Γυμναστικό Αθλητικό Σύλλογο Χολαργού.
Πλασαρίσματα, καλές επιδόσεις από όλους τους συμμετέχοντες, υψηλή βαθμολογία και 2 ομαδικά μετάλλια στις κατηγορίες Νεανίδων και Νέων Γυναικών για τον σύλλογό μας.

trikalab
Συγκεκριμένα στην κατηγορία των Νεανίδων στα 4χλμ:
η Ρέα Θεοφιλίδου κατέκτησε την 6η πανελλήνια θέση σημειώνοντας πολύ καλή επίδοση με 14.48.
η Ίλεια Σπυροπούλου και η Ιωάννα Σιναίτη σημείωσαν καλές επιδόσεις που αποτελούν και ατομικό ρεκόρ με 19.24 και 21.18 αντίστοιχα.
Τα τρία κορίτσια κατέκτησαν την 2η ομαδική νίκη ανεβαίνοντας στο 2ο σκαλί του βάθρου.

Στην κατηγορία Κορασίδων στα 3χλμ:
η Έμιλυ Ισραελιάν παρόλο που ανήκει στην μικρότερη κατηγορία κατάφερε να πλασαριστεί στην 42η θέση με επίδοση 13.36 ανάμεσα σε 100 αθλήτριες
Στην κατηγορία των Παίδων στα 4χλμ:
Οικονόμου Κωνσταντίνος και Ασημομύτης Νικήτας αγωνίστηκαν με επιτυχία και με επιδόσεις 13.50 και 14.15 αντίστοιχα και τερμάτισαν στην 46η και 65η θέση, ανάμεσα σε 123 αθλητές.

Στους Νέους Άνδρες στα 8χλμ:
ο Γιώργος Μούκας με πολύ καλή παρουσία τερμάτισε στην 12η θέση με 27.32 και ήταν ανάμεσα στους καλύτερους αθλητές της κατηγορίας.

Στην κατηγορία των Νέων Γυναικών στα 6χλμ:
η Μάρη Θεοφιλίδου με ατομικό ρεκόρ και πολύ καλή παρουσία τερμάτισε στην 18η θέση με 27.02 και με τις Φλώρα Μπουσίου και Στέλα Πισμιρή που σημείωσαν επιδόσεις 28 και 31.1 αντίστοιχα κατάφεραν να κερδίσουν την 2η ομαδική νίκη και να χαρίσουν στον σύλλογο μας το δεύτερο μετάλλιο στους αγώνες.

Στην κατηγορία Ανδρών στα 10χλμ:
ο Ευτύχης Μεσολωράς επανεμφανίστηκε πολύ δυνατός και σημείωσε επίδοση 35.15, ο Μιχάλης Περράκης δυνατός τερμάτισε σε 36.57 και ο πρωτοεμφανιζόμενος Ζήσης Άγγελος τερμάτισε στον πολύ καλό χρόνο 37.59

Και τέλος στην κατηγορία των Γυναικών στα 8χλμ:
η Κατερίνα Λυμπούση επανήλθε στους αγώνες ανωμάλου δρόμου με μεγάλο ρεκόρ 34.27 ενώ ακολούθησαν με πολύ καλή εμφάνιση επίσης, η Πηνελόπη Δρακοπούλου 34.38 και η Ευαγγελία Δελή με 35.15.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες μας και φυσικά στον προπονητή κον Σίμο Μπαρδή για τις επιτυχίες τους!