Κυριακή, 08 Σεπτεμβρίου 2024 03:38

3 Αργυρά και 5η θέση για τον Γ.Α.Σ. Χολαργού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16

Τρία αργυρά μετάλλια, πολλά πλασαρίσματα, ατομικά ρεκόρ και εκπληκτική παρουσία των μελλοντικών πρωταθλητών του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Χολαργού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 που ήταν και ο αγώνας στόχος της χρονιάς.

Ο σύλλογος της πόλης μας στην συνολική βαθμολογία των αγοριών κατέκτησε την 5η θέση (45 βαθμοί) ανάμεσα σε 100 συλλόγους!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Στα 600μ. ο Δημήτρης Λιόντος με επίδοση 1'30"42 κατάφερε να πάρει το αργυρό μετάλλιο!

Στα 300μ. ο Μαμντούχ Ιμπραήμ πήρε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το αργυρό μετάλλιο με χρόνο 37"65 !

Η ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ80μ. των αγοριών, αποτελούμενη από τους Χρήστο Πατέλη, Μαμντούχ Ιμπραήμ, Αντώνη Δημητρόπουλο και Αργύρη Κοκορέτση, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο με νέο ρεκόρ 36"56 !

Στα 100μ. εμπόδια ο Χρήστος Πατέλης πήρε την 7η θέση με νέο ατομικό ρεκόρ 14"72 !

Στα 150μ.ο Αργύρης Κοκορέτσης κατέλαβε την 8η θέση με μεγάλο ατομικό ρεκόρ 17"84 (-1.2).

Στα 300μ. ο Αντώνης Δημητρόπουλος με χρόνο 39"15 πήρε την 9η θέση.

Στο άλμα εις ύψος η Ζωή Γκούβη πήρε την 14η θέση με άλμα στο 1,40.

Η 14χρονη Ιμπραήμ Ατιατ στα 300μ. εμπόδια κατέλαβε την 16η θέση με επίδοση 53"30.

Η σκυταλοδρομία 4Χ80μ. των κοριτσιών, αποτελούμενη από τις Μαρίνα Μέρο, Ιμπραήμ Ατιατ, Παπασωτηρίου Ιφιγένεια και Άννα Μαρία Κλη- Μιρονόβα, κατάφερε να πάρει την 18η θέση με επίδοση 42"96.