Κυριακή, 08 Σεπτεμβρίου 2024 02:38

Χάλκινος ο Μαυροδόντης του ΓΑΣ Χολαργού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών!

Ο πρωταθλητής του Γ.Α.Σ. Χολαργού Θεοφάνης Μαυροδόντης κατάφερε να πάρει το χάλκινο μετάλλιο στη σφαιροβολία των Νέων Ανδρών με επίδοση 16.43, ενώ κατέλαβε και την 5η θέση στην κατηγορία των Ανδρών, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών -Γυναικών και Νέων Ανδρών -Γυναικών, που πραγματοποιήθηκε στο Βόλο 29-30 Ιουνίου 2024.

Ο Γυμναστικός Αθλητικός Σύλλογος Χολαργού  κατέκτησε την 8η θέση ανάμεσα σε 90 συλλόγους στη συνολική βαθμολογία Νέων Ανδρών απ΄ όλη την Ελλάδα!

Ο Άγγελος Μοδιανάκης στο αγώνισμα της Δισκοβολίας με βολή στα 48.20 πήρε την 5η θέση στους Νέους Άνδρες και την 8η στην κατηγορία των Ανδρών!!

Η Αναστασία Καρέλα στα  400μ. με χρόνο 58"81 πήρε την 6η θέση στις Νέες Γυναίκες και την 12η στις Γυναίκες και στα 200μ. όπου με επίδοση 25"45 πήρε την 7η θέση στις Νέες Γυναίκες!!

Ο πρωταθλητής μας του Δεκάθλου Γιάννης Ζαχαρίας, στον τελευταίο του αγώνα πριν το πανελλήνιο σύνθετων αγωνισμάτων το άλλο Σαββατοκύριακο, συμμετείχε στα 100μ. που πέτυχε χρόνο 11"27 και στα άλμα επί κοντώ όπου έκανε ατομικό ρεκόρ με 4.20 και πήρε την 12η θέση.

Ο Θάνος Παπαργυρίου πήρε μέρος στον προκριματικό της δισκοβολίας όπου με βολή στα 45.18 πήρε συνολικά την 14η θέση στο αγώνισμα.

Ο Παναγιώτης Λέντζος στον προκριματικό του μήκους προσγειώθηκε στα 6.35 κάνοντας ατομικό ρεκόρ.

Τέλος στους προκριματικούς των 100μ. πήραν μέρος ο Γιώργος Λαγός με επίδοση 11"21 και η Ζωή Λιούγκου με 13"41.