Παρασκευή, 18 Οκτωβρίου 2024 05:37

Χάλκινοι Πανελληνιονίκες οι σκυταλοδρόμοι του ΣΚΑ Χολαργού Παπάγου

Την 3η Πανελλήνια νίκη στο αγώνισμα της σκυταλοδρομίας 4χ100μ. με τους Ναθαναήλογλου Κίμωνα - Πυλαρινό Γεράσιμο - Ασημομύτη Περικλή - Ρουσσό Δημήτρη κατέκτησε ο ΣΚΑ Χολαργού Παπάγου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 που διεξήχθη στην Πάτρα στις 15-16/6/2024.

Οι αθλητές μας ανέβηκαν στο τρίτο σκαλί του βάθρου με την πολύ καλή επίδοση 44''20 σε έναν τελικό ανάμεσα σε 22 ομάδες.

Επιτυχίες όμως καταγράφηκαν και στους υπόλοιπους τελικούς της διοργάνωσης με τους αθλητές του Συλλόγου να ξεπερνούν τους εαυτούς τους και να σημειώνουν τους καλύτερους χρόνους της χρονιάς!

Πιο συγκεκριμένα:

η Βλαχοπούλου Θωμαή συμμετείχε στον τελικό των 2.000μ. με φυσικά εμπόδια όπου τερμάτισε στην 10η θέση με επίδοση 7'41''78, ενώ την δεύτερη ημέρα των αγώνων συμμετείχε στον τελικό των 3.000μ. και σημείωσε την πολύ καλή επίδοση 11'14''57,

ο Πυλαρινός Γεράσιμος συμμετείχε στον τελικό των 200μ. όπου τερμάτισε στην 14η θέση με επίδοση 22''92,

ο Μωρέτης Κάρολος συμμετείχε στον τελικό των 1.500μ. όπου τερμάτισε σε 4'24''32, και στα 3.000μ. όπου τερμάτισε με επίδοση 9'33''77.

η Κορίνα Πορικού στο αγώνισμα των 400μ. σημείωσε την πολύ καλή επίδοση 62''56, ενώ στα 800μ. τερμάτισε σε χρόνο 2'26''82,

ο Ρούσσος Δημήτρης στον αγώνα πρόκρισης των 100μ. τερμάτισε με επίδοση 11''41,

και ο Ασημομύτης Περικλής στον αγώνα πρόκρισης των 200μ. σημείωσε 24''21.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και τους προπονητές τους για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα σε ένα πολύ απαιτητικό και δύσκολο πρωτάθλημα!

Ο κόπος, η επιμονή, η υπομονή και η προσήλωση έφεραν αυτό το αποτέλεσμα για την ομάδα μας, που εκτός των άλλων οι αθλητές εξασφάλισαν και το ποσοστό μοριοδότησης για την εισαγωγή τους στο Πανεπιστήμιο!