Σάββατο, 20 Απριλίου 2024 07:29

Δυναμικό ξεκίνημα της αθλητικής σεζόν για τους πρωταθλητές του Γ.Α.Σ.Χολαργού

Δυναμικό ξεκίνημα στην αγωνιστική σεζόν του ανοιχτού στίβου πραγματοποίησαν οι πρωταθλητές του Γυμναστικού Αθλητικού Συλλόγου Χολαργού στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Ανδρών -Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο του Αγ. Κοσμά το Σάββατο 30/4 και την Κυριακή 1/5.

Τρία (3) Μετάλλια (1 Χρυσό, 1 Αργυρό και 1 Χάλκινο), οχτώ (8) υψηλά όρια για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ, ατομικά ρεκόρ και πολύ καλές επιδόσεις από όλους τους αθλητές και αθλήτριες του συλλόγου!

Ξεχώρισαν:

Η ομάδα της σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. των Ανδρών με τους Δαμίρη, Τσιμιδάκη, Λεκκό, Ζήκα  που πήρε άνετα το Χρυσό μετάλλιο με επίδοση 42"22,

Ο πρωταθλητής μας Φάνης Μαυροδόντης που, αν και έφηβος, πήρε το Αργυρό μετάλλιο στη σφαιροβολία Ανδρών, με μεγάλο ατομικό ρεκόρ 15.67 και

Ο πρωταθλητής μας Γιώργος Λεκκόςπου πήρε τοΧάλκινο μετάλλιο στα 200μ. με επίδοση 21"94.

Επίσης την 5η θέση στο αγώνισμα της δισκοβολίας πήρε ο Θάνος Παπαργυρίου, στην πρώτη του εξαιρετική εμφάνιση με τα χρώματα του συλλόγου, με την πολύ καλή επίδοση των 43.95 (υψηλό όριο).

Πολλά  μπράβο σε όλους τους αθλητές και αθλήτριες για την μέγιστη προσπάθεια και καλή συνέχεια στην αγωνιστική σεζόν. Πολλά συγχαρητήρια και στους αγωνιστικούς προπονητές Κοκορέτση Κώστα -ταχύτητες/σκυτάλες, Καλτζίδη Ανέστη-ρίψεις, Καλοχέρη Όλγα-άλματα και Βανταράκη Αντώνη-ημιαντοχή /αντοχή.