Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024 13:14

Αγώνες Στίβου "ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ 2021": Tα αποτελέσματα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ "ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ"

Στο νέο αθλητικό κέντρο Χολαργού "Αντώνης Πολύδωρας" πραγματοποιήθηκαν (9/6/2021)με μεγάλη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών, οι ετήσιοι αγώνες στίβου, ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ, του συλλόγου μας. Παρά τον βροχερό καιρό τα δρομικά και αλτικά αγωνίσματα διεξήχθησαν κανονικά, ενώ τα ριπτικά αναβλήθηκαν! Συνολικά έλαβαν μέρος 110 αθλητές και 126 αθλήτριες από 70 σωματεία,  από πολλές περιοχές της Ελλάδας.

Ευχαριστούμε όλους, αθλητές/τριες, προπονητές, συλλόγους που τίμησαν με την παρουσία τους τους αγώνες!!!

Το κύπελλο για την καλύτερη επίδοση Ανδρών δόθηκε στον ΣΚΑΡΛΑΤΟ ΓΕΩΡΓΙΟ,  αθλητή του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ για την επίδοσή του 7,01μ στο μήκος Ανδρών και για την καλύτερη επίδοση Γυναικών στην ΣΥΡΑΝΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ αθλήτρια του ΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΧΩΡΙΟΥ για την επίδοση της 25’’63 στα 200μ Γυναικών.

Στο σύνολό τους οι αθλητές του συλλόγου μας είχαν πολύ καλή απόδοση κατακτώντας τέσσερα μετάλλια και κάνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ!

Ξεχώρισαν η Χρύσα Χουδελούδη στα 800μ. Κορασίδων που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με μεγάλο ατομικό ρεκόρ 2'33"71, η Αγγελική Σκολαρίκου στα 200μ. Γυναικών που πήρε το αργυρό μετάλλιο με νέο ατομικό ρεκόρ και σε αυτό το αγώνισμα 26"77, ο Γιώργος Δαμιανός στα 1500μ. Παίδων που πήρε το χάλκινο μετάλλιο με ατομικό ρεκόρ 4'35"80 και η Ζηνοβία Κονταξοπούλου στα 800μ. Κορασίδων που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με μεγάλο ατομικό ρεκόρ 2'35"98!!!!

Επίσης συμμετείχαν, στο μήκος Γυναικών η Ευαγγελία Βαρβάρα με επίδοση 5.19μ και η Μπακοπούλου Δήμητρα με 4.95μ, στα 100μ. Κορασίδων, η Θεοδώρα Ζαχαράκη με 13"49, στα 100μ. Παίδων ο Δημήτρης Κατσιμπάρδης με 12"14 και στα 1200μ. ΠΠΑ ο Κωνσταντίνος Τσαγκάς με 3'43"66.

Πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές/τριες!