Τρίτη, 19 Μαρτίου 2024 13:17

Ο αγωνιστικός Ιούλιος του ΣΚΑ Χολαργού Παπάγου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ 4/7/2010 - ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ18
Στον Άγιο Κοσμά αγωνίστηκαν οι αθλητές μας και συγκεκριμένα στο Διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ18, προκειμένου να διεκδικήσουν την πρόκριση για το αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Στα αποτελέσματα την 3η θέση κατέκτησε η Έμιλυ Ισραελιάν στα 800μ.(2’27’’74) και στα 1.500μ. (5’10’’71), ενώ οι Τσίκου Ξανθή και Τσουλογιάννη σημείωσαν 5’32’’70 και 5’40’’73 αντίστοιχα. Στο ίδιο αγώνισμα στα αγόρια ο Μεσολωράς Μάριος τερμάτισε με επίδοση 4’45’’38.
Στο ύψος Η Μελίνα Δούδαλη πέρασε το 1.58, στην σφαιροβολία η Μαργαρίτα Πυλαρινού έριξε 7.76μ., Στα 100μ. κοριτσιών Γκανούτα Ηλιάνα και
Ζαχαριουδάκη Σταματία τερμάτισαν σε 14’’06 και 14’’09 αντίστοιχα, ενώ ο Πυλαρινός Κωνσταντίνος σε 400μ. και 200μ. σημείωσε 57’’57 και 25’’38. Τέλος η
ομάδα σκυταλοδρομίας 4χ100μ. με τις Ζαχαριουδάκη, Γκανούτα, Καρκανεβάτου, Κουλάκου τερμάτισε σε 53’’56.

ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ 11-12/7/2020 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ 16 Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16, με τους αθλητές μας στην πρώτη τους παρουσία σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγορίας. Τα αποτελέσματα, οι επιδόσεις, η
συμπεριφορά στον αγώνα ήταν ενδείξεις για το μέλλον.

Μεσολωράς Μάριος 4η θέση στα 2.000μ. με φυσικά εμπόδια 6’45’’38!
Τσουλογιάννη Μυρτώ 5η θέση στα 2.000μ. με φυσικά εμπόδια 8’20’’57!
Τσίκου Ξανθή 5η θέση στα 3.000μ. 12’17’’57!
Κολιός Νίκος 5η θέση στο τετραπλούν 14.65μ. και 8η στο μήκος 5.46μ.!
Παπαδογεωργάκη Βίβιαν-Γκανούτα Ηλιάνα-Κουλάκου-Βικτώρια-Καρκανεβάτου
Τόνια 9η θέση 43’’35 στα 4χ80μ.!
Τσίκου Ξανθή, Καλαντζάκου Βασιλική, Τσουλογιάννη Μυρτώ 8η θέση στα 3χ1.200μ. 13’57’’76!

ΑΓ. ΚΟΣΜΑΣ 18-19/7/2020 - ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Αρκετοί τραυματισμοί και διαφορετικές καταστάσεις λόγω της αποχής από την προπόνηση, μας ανάγκασαν σε μειωμένη συμμετοχή και συμμετοχή σε
δευτερεύοντα αγωνίσματα για κάποιους αθλητές.

Ο Σκάρπας Κυριάκος πρωταγωνιστής στα 400μ. εμπόδια με 2η θέση και επίδοση 54’’72. Πρωταγωνίστρια στις γυναίκες η Ρέα Θεοφιλίδου στα 1.500μ. με επίδοση 4’54’’78 και 3η θέση, ενώ η Έμιλυ Ισραελιάν ακολούθησε στην 9η θέση με επίδοση 5’16’’70.
Στα 100μ. επανεμφάνιση μετά από 2 χρόνια για τον Μιχαήλ Φλουρέντζου με 11’’36.
Στα 200μ. Πυλαρινός Κωνσταντίνος 25’’83, Ζαχαριουδάκη Σταματία 13’’98 στα 100μ. και 29’’97 στα 200μ. Ο Περράκης Νίκος στα 400μ. 55’’81 και ο Λαζαρος
Σωτηριάδης στο μήκος 5.58μ.

ΛΑΡΙΣΑ 25-26/7/2020 - ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ 18
Η πολύ ζέστη δεν πτόησε τις αθλήτριες μας που έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό στους τελικούς των αγωνισμάτων τους.
Η Δούδαλη Μελίνα σε έναν συναρπαστικό αγώνα κατάφερε από αουτσάιντερ να ανέβει στο βάθρο. Η αθλήτρια μας κατέκτησε το τρίτο μετάλλιο στο αγώνισμα του ύψους με άλμα στο 1.65μ.
Στα 1.500μ. η Έμιλυ Ισραελιάν με βελτίωση της επίδοσης της κατάφερε να τερματίσει στην 9η θέση με επίδοση 5’06’’04 μετά από πολύ καλό αγώνα.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές για την προσπάθεια τους και τα αποτελέσματά τους!