Εκτύπωση

1η και 3η θέση για τον ΑΙΑΝΤΑ Χολαργού στο Πανελλήνιο Kick Βoxing

on .

aias

Την πρώτη και την τρίτη θέση με δύο Χολαργιώτες αθλητές στο βάθρο και τον προπονητή τους Γαδ Νικόλαο κατέκτησε ο ΜΑΣ ΑΙΑΣ Χολαργού στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Kick boxing που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 16-17 Δεκεμβρίου 2017.

Ο Φυλακτός Μάκης σε μια κατηγορία με 18 άτομα κατέκτησε την 3η θέση στα -75κ low kicks (Β) παίζοντας συνολικά 3 παιχνίδια από τα οποία κέρδισε το πρώτο στα σημεία, το δεύτερο διακοπή με ΤΚΟ στον 3ο γύρο και χάνοντας στο τρίτο σε ένα πολύ οριακό αγώνα που θα μπορούσε να είναι και ο τελικός της κατηγορίας.
O Μπατιστάτος Ν. κέρδισε τον τελικό της κατηγορίας του στα -67κ low kicks(Β) παίζοντας τρείς δυνατούς αγώνες τους οποίους κέρδισε καθαρά στα σημεία.